+38 (050) 522-72-87
+38 (06262) 2-51-36
25330313@ukr.net
+38 (050) 522-72-87   +38 (06262) 2-51-36          25330313@ukr.net

Дезінфекція

опис послуг які ми надаємо

Дезінфекція (від франц. des - негативна приставка і лат. infection - інфекція) - знищення в навколишньому середовищі патогенних бактерій, вірусів, рикетсій, найпростіших, грибів, а також токсинів. Метою дезінфекції є знищення збудника інфекції в всіяні об'єктах (виділення хворих, посуд для виділень і їжі, білизна, одяг, приміщення, предмети обстановки і т. Д.). Дезінфекція, або знезараження, насіння завдання знищення в основному патогенних а не всіх взагалі) мікроорганізмів. Цим дезінфекція тлічается від стерилізації, при якій знищують все і мікроорганізмів і їх спорові форми.

Механізм передачі збудника залежить від виду інфекційної хвороби. Так, збудники інфекцій дихальних шляхів (грип, дифтерія, скарлатина, туберкульоз ми передаються повітряно-крапельним шляхом. Вони виділяються при розмові, кашлі, чханні і проникають в організм іншої людини також через дихальні шляхи. При кишкових захворюваннях основним є фекально-оральний механізм передачі. Збудники кишкових інфекцій виділяються з випорожненнями, рідше з сечею, і потрапляють до здорової людини через рот при поіощью всіяні рук, з їжею, водою і т.д. При трансмісивних інфекціях, т. Е. Хвороби, що передаються через переносників - членистоногих (поворотний тиф, малярія і т.д.), збудник інфекції циркулює в крові і не виділяється в навколишнє середовище; він передається від хворої людини до здорової членистоногими (воші, малярійні комарі і ін.)

Дезінфікціонние заходи спрямовані на знищення збудників певної інфекційної хвороби. При цьому враховують механізм передачі збудника даної інфекції, ступінь можливого обсіменіння навколишнього середовища та інші епідеміологічні особливості. Зокрема, в осередках інфекцій дихальних шляхів проводять дезінфекцію, в осередках паразитарних типів - дезінсекцію, в осередках киш чних інфекцій здійснюють як дезінфекцію, так і дезінсекцію, а в очагахах зооносов (від грец. zoon - жівтоние і nosos - хвороба) - дезінфекцію, дезінсекцію та дератизацію.

Для проведення дезінфекції необхідно знати:

  • що підлягає знезараженню;
  • коли повинна бути проведена дезінфекція;
  • чим її проводити;
  • як її здійснити.

Розрізняють два види дезінфекції - осередкову і профілактичну. Вогнищева дезінфекція в залежності від того, на якому етапі передачі інфекції вона проводиться, поділяється на заключну і поточну. Заключну дезінфекцію здійснюють у вогнищі (зазвичай одноразово) після видалення (госпіталізації, одужання, виїзду, смерті) джерела збудника інфекції. Завдання заключної дезінфекції - знищення збудників, що залишилися після проведення поточної дезінфекції в осередку на факторах передачі.

Поточну дезінфекцію також проводять в осередку, але на відміну від заключній її здійснюють в присутності хворого з метою негайного знищення збудника інфекції після його виведення з організму хворого або носія. Для цього знезараженню піддають в першу чергу виділення, з якими збудники виводяться з організму.

Профілактичну дезінфекцію виконують, коли джерело збудника інфекції не виявлено, а збудники можуть накопичуватися в зовнішньому середовищі. При її проведенні виходять із припущення, що інфекційний хворий міг бути або є серед здорових людей, але залишився невиявленим (носій з хронічною або затяжний формою хвороби, приховує свою хворобу і при інших обставинах).

При дезінфекції застосовують фізичні і хімічні засоби знезараження. У практичних умо найчастіше використовують комбінації різних засобів.

Зателефонуйте нам:
+38 (050) 522-72-87
+38 (06262) 2-51-36
або вкажіть свій номер, і ми зателефонуємо Вам
84122 Україна
Донецька обл., м. Слов'янськ,
вул. Свободи, 12

+38 (050) 522-72-87
+38 (06262) 2-51-36
25330313@ukr.net